Aviacijos muziejuje – šimtai lėktuvų modelių

Penktadienį, balandžio 13 dieną, 15 val. Lietuvos aviacijos muziejuje įvyko neeilinis renginys. Buvo  atidaryta klubo „Sparnai 72"  25-mečiui skirta aviacinių miniatiūrų paroda.
Klubą „Sparnai 72" 1987 m. prie tuometinių Kauno profsąjungų kultūros rūmų įkūrė kauniečiai stendinio aviamodeliavimo entuziastai. Skaičius klubo pavadinime reiškia, kad jo narių konstruojami stendiniai (neskraidantys, bet vaizduojantys tikrus skraidymo aparatus) orlaivių modeliai, lyginat su tikraisiais jų prototipais, sumažinti 72 kartus.
Nuo savo susikūrimo klubas surengė nemažai modelių parodų ir konkursų. Šiuo metu „Sparnai 72" bendradarbiauja su Lietuvos aviacijos muziejumi, klubo veikloje aktyviai dalyvauja 14 narių, palaikomi ryšiai ir su bičiuliais iš kitų Lietuvos miestų.
Jubiliejinėje parodoje puikuojasi apie septynis šimtus sumažintų lėktuvų, sklandytuvų ir sraigtasparnių kopijų, supažindinančių su pasaulinės aviacijos raida nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Modelius iš savo kolekcijų pateikė Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Mažeikių, Ukmergės modeliuotojai.

Paroda vyks iki gegužės 31 d. Kviečiame apsilankyti.