„10000 km su ANBO aplink Europą“


2014 m. birželio 27 d. įvyko konferencija skirta Brig. gen. A. Gustaičio vadovaujamo ANBO-IV grandies skrydžio aplink Europą 80-mečiui paminėti.

Renginio metu Lietuvos aviacijos muziejuje buvo pristatyta Vytauto Didžiojo karo muziejaus kilnojamoji paroda Su ANBO aplink Europą, parengta bendradarbiaujant su LAM. Parodoje išsamiai pasakojama apie visus skrydžio dalyvius, skrydžiui naudotus lėktuvus bei skrydžio maršrutą, supažindinant su visuose nusileidimo vietose vykusiais renginiais .

Konferencijoje savo pranešimus skaitė LAM aviacijos istorijos ir leidybos skyriaus vedėjas Gytis Ramoška („Skrydis aplink Europą“), muziejininkas Eugenijus Raubickas („Skrydžio aplink Europą vizitų ypatumai“), inžinierius Saulius Štulas (ANBO-IV kostrukcija) ir vyr. muziejininkas Jonas Čepas („Ką pasakoja eksponatai“). G. Ramoška pasakojo apie šio istorinio Lietuvos Karo aviacijai skrydžio maršrutą ir komandą, E. Raubickas apie skrydžio sąlygas, įvykius ore ir viešnagių metu, S. Štulas apie lėktuvų ANBO-IV  atsiradimo istoriją ir konstrukcijų ypatumus, J. Čepas apie asmenybes, susijusias su 1934 metų skrydžiu aplink Europą ir šio skrydžio atminimo saugojimu. Poetė Irena Jacevičienė papasakojo apie savo knygas, kuriose eiliuotai aprašomas šis svarbus mūsų aviacijos istorijai įvykis ir paskaitė šiai temai skirtų eilių.

Daugiau nuotraukų renginių archyve.