„Lietuvos karo aviacijos šimtmečiui artėjant: mažeikiškiai karininkai Karo aviacijos gretose 1919–1940 m.“

Ketvirtadienį į Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi aviacijos mėgėjai. Aviacijos entuziastas Pijus Poškus skaitė paskaitą „Lietuvos karo aviacijos šimtmečiui artėjant: mažeikiškiai karininkai Karo aviacijos gretose 1919–1940 m.“ Pijus, remdamasis įvairiais istoriniais šaltiniais ir lakūnų giminaičių prisiminimais, pristatė įdomias tarpukario lakūnų iš Mažeikių gyvenimo ir tarnybos detales. Šie žmonės įmynė pėdsaką Lietuvos aviacijos istorijoje
Renginio dalyvius ir organizatorius maloniai nustebino svečiai iš Kauno: į renginį atvyko lakūnas akrobatas, muziejininkas ir aviacijos istorijos specialistas Eugenijus Raubickas drauge su Lietuvos aviacijos muziejaus Aviacijos istorijos ir leidybos skyriaus vedėju Aisčiu Lukoševičiumi.
Klausytojai neliko abejingi aviacinėms istorijoms, uždavė ne vieną klausimą. P. Poškus pasiryžęs paruošti medžiagos paskaitoms apie kitų Žemaitijos miestų aviatorius. Renginio metu Asociacijos memorialui žemaičių aviatoriams statyti vadovas Darius Ereminas pristatė, kokie darbai jau nuveikti organizuojant memorialo statybą.
Po paskaitos svečiai aplankė buvusį Ežerės (Latvija) aerodromą, taip pat improvizuotą „D. Eremino Aviacijos muziejų“Mažeikiuose.


Nuotraukas iš renginio rasite čia.