IN MEMORIAM kolegai Juozui Levuliui

  • IN MEMORIAM kolegai Juozui Levuliui
2020-09-01

Rugpjūčio 31 d.  Lietuvos aviacijos muziejaus kolektyvas neteko ilgamečio kolegos – muziejininko, Kauno aviacijos veteranų sąjungos valdybos nario, aviacijos žinovo, kruopštaus istorijos tyrinėtojo – Juozo Levulio.

Juozas Levulis gimė 1945 m. sausio 14 d. miškingose Dzūkijos apylinkėse, Lazdijų rajono Norkūnų kaime. Nuo pat vaikystės buvo artimas su gamta, puikiai žinojo įvairius gyvūnus, ežerų platybėse pasklidusias įvairiausias žuvis. Žinių troškimas po vidurinės mokyklos nuvedė Juozą į Rusijoje, Tambovo srityje, esančią Kirsanovo civilinės aviacijos technikų mokyklą. Įgytas žinias pritaikė nuo 1966 m. dirbdamas Kauno aerodrome aviacijos techniku, techniku brigadininku. 1973 m. persimokė aptarnauti ir reaktyvinius keleivinius lėktuvus Jak-40. Gabiam specialistui buvo lemta ne tik aptarnauti lėktuvus žemėje, bet ir tapti lėktuvo Jak-40 borto techniku. Šiose skraidančiose pareigose teko skraidyti daugelyje įgulų, būti atsakingam už lėktuvo techninę būklę, padėti įgulai sprendžiant techninius klausimus, pergyventi ne vieną sudėtingą situaciją.

Jo skraidymų stažą įgulos sudėtyje sudaro daugiau nei 7 tūkstančiai valandų. Išėjus į užtarnautą poilsį trauka aviacijai neišblėso, Juozas savo žinias sėkmingai tobulino ieškodamas informacijos Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatams aprašyti, bendraudamas su buvusiais aviatoriais, jų giminaičiais. Neužmiršo ir savo tėviškės – jam geriausias poilsis buvo apsilankyti gimtosiose vietose, paplaukioti valtimi, žvejoti. Dažnai sakydavo, kad geriausiai pailsi gimtojoje Dzūkijoje.

Juozas Levulis mirė po sunkios ligos 2020 m. rugpjūčio 31 d.

Ilsėkis ramybėje, Juozai, gimtojoje Kapčiamiesčio žemėje. Tavo nuveikti darbai liks atmintyje tarp buvusių Lietuvos aviacijos muziejaus bendradarbių, aviacijos veteranų ir jaunesniųjų kolegų, su kuriais dalinaisi patirtimi atliekant keleivinių lėktuvų skrydžius.

Skip to content