IN MEMORIAM aviacijos istorijos tyrinėtojui Gintautui Kačergiui

  • IN MEMORIAM aviacijos istorijos tyrinėtojui Gintautui Kačergiui
2021-04-13

Ir taip jau nedidelis Lietuvos aviacijos tyrinėtojų būrelis neteko dar vieno svarbaus asmens – Gintauto Kačergio. Po sunkios ligos, eidamas 70-uosius, jis mirė 2021 m. balandžio 12 d.

G. Kačergius buvo sklandytojas, nuo jaunystės domėjosi aviacija, o brandžiame amžiuje jau nepriklausomoje Lietuvoje pasipylus įvairios kokybės rašiniams apie Lietuvos aviacijos istorijos įvykius ir įžymių lakūnų žygius, ėmė kritiškai žvelgti, rimtai nagrinėti ir tyrinėti Dariaus ir Girėno transatlantinio skrydžio niuansus, mūsų įžymiausio aviatoriaus – garsiųjų ANBO lėktuvų kūrėjo Antano Gustaičio veiklą ir likimą bei kitus Lietuvos aviatorių nutikimus. Jo straipsniai ir pasisakymai kildavo iš kruopščios inžinierinės, maksimaliai pamatuotos analizės. Juos publikuodavo spaudoje, internetinėse svetainėse, pasisakydavo atskirais aviacijos istorijos klausimais Lietuvos aviacijos muziejaus renginiuose, buvo ilgametis svetainės plienosparnai.lt administratorius.

2020 m. Lietuvos aviacijos muziejus už darbą Lietuvos aviacijos istorijos tyrimų srityje Gintautą Kačergių apdovanojo Antano Gustaičio medaliu.

Lai besidomintys Lietuvos aviacijos istorija nepamirš jo nuveiktų darbų.

 

 IN MEMORIAM tekstą parengė Gytis Ramoška

Fotografijos autorius Mindaugas Kavaliauskas

Skip to content