EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI MOKYKLOMS

  • EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI MOKYKLOMS

Lietuvos aviacijos muziejus organizuoja edukacinius užsiėmimus, skirtus įvairaus amžiaus moksleiviams, suaugusiems bei specialių poreikių turintiems asmenims. Mūsų edukacinės veiklos iš dalies koreliuoja su istorijos pamokose minimu Lituanica skrydžiu bei kitomis, Lietuvos aviacijos istoriją grindžiančiomis temomis. Teorinę medžiagą visuomet stengiamės užtvirtinti atliekant praktines užduotis, kurių metu galima išvysti ne vieną svarbų eksponatą, kurio dėka Lietuvos aviacijos istorija šiandien gali būti suprantama kaip unikali. Galiausiai, visas edukacines veiklas galima užtvirtinti ir patyriminiais įspūdžiais išbandant skrydžio imituoklius.

Užsiėmimų trukmė priklauso nuo vaikų ir pasirinktų programų kiekio.

Edukacinius užsiėmimus būtina užsisakyti iš anksto: +370 37 390357, edukacijos@lam.lt

Moksleiviai pagal „Kultūros pasą“ gali registruotis į edukacines programas: Apie „Lituanica“ skrydį kitaip, Susikurk sparnus, „Lituanica“ paslaptys, „Lituanicos“ žygis. Šias programas gali užsisakyti tik „e-mokykla“ vartotojai.

Šiuo metu muziejus organizuojami šie edukaciniai užsiėmimai:

Apie "Lituanica" skrydį kitaip | Kultūros pasas | Moksleiviams su regėjimo negalia

KAM SKIRTA: 6-8 klasių moksleiviams

KAINA: registracija per kultūros paso programą | spauskite čia

Dalyviai su regėjimo negalia net tik susipažįsta su lietuvių skrydžiais per Atlanto vandenyną ir jų poveikiu kultūriniam-techniniam Lietuvos tobulėjimui XX a. 4 deš., bet liesdami, uosdami ar klausydamiesi specialių garsų susipažįsta ir su klasikinėmis lėktuvų konstrukcijomis, aptariama, kaip turintys regos negalią gali integruotis į šiuolaikinių technologijų visuomenę.

Aviacinis sportas Lietuvoje

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems

KAINA: 12,00 EUR + lankytojų bilietai

Edukacinės programos dalyviai gali pasirinkti vieną iš dviejų programos dalių:

1. Akrobatinio skraidymo sportas Lietuvoje

Šios edukacinės programos tikslas – supažindinti su Lietuvos aviacijos akrobatikai skirtais lėktuvais ir viena seniausių Lietuvoje aviacinio sporto šakų – akrobatinio skraidymo sportu, jo specifika ir pilotais. Šiam tikslui naudojami su programos tema susiję Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatai, viską apjungiant  vaizdingu pasakojimu, paremtu teorine ir praktine šio sporto informacija.

Užsiėmimo dalyviai taip pat supažindinami su geriausiais akrobatinio skraidymo sporto pilotais, jų pasiekimais, įkvepiančiais svarbiems gyvenimo darbams bei iššūkiams. Norintieji galės susipažinti ir su kitais muziejaus eksponatais, iš arti pamatyti ar net paliesti savomis rankomis dangaus platybėse skrajojusius orlaivius.

7-9 klasių moksleiviai, dalyvaudami edukaciniame užsiėmime, pagilina bei įtvirtina savo fizikos ir istorijos mokslų žinias, sužino įvairių aviacinių žinių.

2. Sklandymo sportas Lietuvoje

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti su Lietuvos aviacijos muziejaus sklandytuvais ir viena populiariausių Lietuvoje aviacinio sporto šakų – sklandymo sportu, jo technika, konstruktoriais ir pilotais. Šiam tikslui pasitelkiami su užsiėmimo tema susiję Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatai. Užsiėmimo dalyviai taip pat supažindinami su išskirtinėmis asmenybėmis bei jų pasiekimais.

7-9 klasių moksleiviai, dalyvaudami edukacinėje programoje, pagilina bei įtvirtina fizikos ir istorijos mokslų žinias.

Jaunasis ugniagesys

Dėl šios programos vykdymo prašome teirautis.

KAM SKIRTA: 5-8 klasių moksleiviams

KAINA: 12,00 EUR + lankytojų bilietai

Lietuvos aviacijos muziejus, bendradarbiaudamas su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, yra įkūręs Ugniagesybos istorijos ekspoziciją. Lankydamiesi šioje ekspozicijoje, moksleiviai ne tik susipažįsta su ugniagesybos istorija, bet ir skatinami būti atsargūs su ugnimi bei tinkamai elgtis įvykus nelaimei. Siekdami, kad moksleiviai gautų daugiau žinių priešgaisrinės saugos klausimais ir įgytų darbo su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis įgūdžių, muziejaus darbuotojai paruošė priešgaisrinės saugos edukacinę programą 5-8 kl. moksleiviams „Jaunasis ugniagesys“. Programa paruošta laikantis „Priešgaisrinės saugos mokymo programos bendrojo lavinimo mokykloms“, patvirtintos švietimo ir mokslo ministro įsakymu, nuostatų reikalavimų.
Užsiėmimo tikslas – panaudojant muziejuje surinktus eksponatus, nuotraukas apie didelius gaisrus, turimas gesinimo priemones ir kitus darbui gaisruose naudojamus prietaisus, akivaizdžiai parodyti ugnies pavojingumą, sunkumus ją gesinant, leisti patiems moksleiviams atlikti praktines užduotis.

Kalėdos tarp lėktuvų (edukacija laikinai nevyksta)

Karantino sąlygomis Lietuvos aviacijos muziejaus edukacinis užsiėmimas „Kalėdos tarp lėktuvų“ keičia formatą – keliasi į virtualią erdvę. Susitikimas su Kalėdų seneliu bus nuotolinis, jo trukmė 15 – 20 min. Vaikai galės ne tik užduoti klausimus Kalėdų Seneliui, atlikti jo pasiūlytas užduotis (spėlionės, mįslės), bet ir patys padainuoti pasirinktą dainelę ar padeklamuoti eilėraštį, susitarti dėl atskridimo laiko ir vietos.

Vaikai galės stebėti atskrendantį Kalėdų Senelį, jam pamojuoti ir pakviesti nusileisti laukdami jo S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Atskridęs sutartu laiku, už atliktas užduotis, įmintas mįsles bei malonų bendravimą virtualiai, Kalėdų Senelis nepagailės ledinukų iš „ledo pilies“. Dovanos vaikams bus atskraidintos ir išdalintos aerodrome laikantis visų karantino higienos ir saugumo reikalavimų. Šio susitikimo trukmė – apie 45 min.

Kaina vienam vaikui – 8 Eur (apmokėjimas pagal išankstinę sąskaitą faktūrą).

Užsiėmimo rezervacija ir daugiau informacijos telefonu 8 37 390 357 bei el. paštu edukacijos@lam.lt

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam vaikui – 8 Eur.

Užsiėmimo rezervacija, daugiau informacijos telefonu 8 37 390 357 bei el. paštu edukacijos@lam.lt

KAM SKIRTA: ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus moksleiviams

[Užsiėmimo turinys šalyje nesant karantinui]

Edukacinio užsiėmimo tikslas yra pažvelgti į vienas didžiausių metų švenčių – Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus netradiciškai. Visus metus lauktas Kalėdų Senelis pasirodo „pilotuojantis“ tikrą šiuolaikinį orlaivį. S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vaikai pasitinka lėktuvu atskridusį Kalėdų Senelį, kuris atveža dovanų. Vaikai, nešdami dovanų maišą atlydi Kalėdų Senelį į Lietuvos aviacijos muziejų, išklauso pasakojimų apie ekspozicijų salėse esančius lėktuvus, lakūnus, svarbius aviacijos istorijos įvykius.

Apžiūrėję lengviausią pasaulyje sklandytuvą „Pūkelį“, mažiausią pasaulyje sklandytuvą „Boružę“, mokomuosius sklandytuvus vaikams, transatlantinių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvo „Lituanica“ skraidančią repliką, pasėdėję tikrų lėktuvų kabinose edukacinės programos dalyviai papuošia Kalėdų eglutę savo pačių išlankstytais spalvotais popieriniais lėktuvėliais, dalyvauja aviacinėje viktorinoje atpažindami matytus orlaivius, dėlioja gigantiškas lėktuvų dėliones, atlieka aviacines Kalėdų Senelio užduotis.

Įveikę visas užduotis, dalyviai susirenka prie Kalėdinio arbatos stalo su naikintuvo formos sausainiais. Čia vaikų laukia nauja įdomi viktorina ir savo sugebėjimų išbandymas skrydžių imituokliais padedant tikram pilotui – Kalėdų Seneliui. Vėliau vaikai rašo laiškus su pageidavimais kitiems metams, kurie helio balionų paštu išsiunčiami į Laplandiją.

Užsiėmimo pabaigoje Kalėdų Senelis išlydimas: įsėdęs į lėktuvo kabiną užveda variklį, o jį išlydintys vaikai „paskęsta“ snaigių debesyje (jeigu lauke yra sniego).

Kodėl skrenda lėktuvas? (moksleiviams 1-12 kl.)

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems

KAINA: 12,00 Eur + 1 Eur/moksleiviui | Grupės dydis – 10-15 asmenų

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti dalyvius su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, propaguoti lakūno profesiją ir išmėginti savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Edukaciniame užsiėmime naudojame muziejaus skraidymų imitatorių – orlaivio kabinos maketą su įdiegta valdymo bei programine įranga. Virtualių skrydžių programa leidžia pasirinkti orlaivio tipą, kilti ir leistis aerodromuose bet kurioje pasaulio šalyje. Treniruoklis skirtas susipažinti su orlaivio valdymo ypatumais, o patyrusiems „skraidūnams“ – pasitikrinti savo žinias. Programinė įranga leidžia keisti skrydžio sudėtingumą priklausomai nuo pilotuojančio asmens pasiruošimo.

7-9 klasių moksleiviai, dalyvaudami edukaciniame užsiėmime, pagilina bei įtvirtina savo fizikos mokslų žinias – Bernulio lygtį, skrydžio metu veikiančių jėgų diagramas, atstojamąją jėgą, pasipriešinimo ir traukos jėgas. Tai pats populiariausias edukacinis užsiėmimas.

"Lituanica" paslaptys | Kultūros pasas

KAM SKIRTA: 9-12 klasių moksleiviams

KAINA: registracija per kultūros paso programą | spauskite čia

Užsiėmimas vyksta pagal šį planą (trumpas iliustruotas pasakojimas):  situacija XX a. pradžioje Lietuvoje; Lietuvos ir JAV pasiekimai kultūros ir technikos srityse; Stepono Dariaus asmenybė ir Amerikos lietuviai; LITUANICA konstrukcija; – juridiniai skrydžio aspektai; tikėtinos katastrofos priežastys ir neatsakyti klausimai; skrydžio poveikis Lietuvai. Savo didvyrišku žygiu Darius ir Girėnas uždegė Lietuvos jaunuolių širdis, kilo didelis aviacinis sąjūdis. Kūrėsi aviamodeliavimo, sklandymo būreliai, jaunimas pradėjo rinktis aviatoriškas profesijas. Dar prieš Atlanto šturmą S. Darius siūlė įvairias naujoves ir stengėsi jas įtvirtinti Lietuvoje. Tolesnė užsiėmimo eiga priklauso nuo dalyvių pasirinkimo – ar plačiau nagrinėjami tuometiniai aviaciniai rekordai, ar „Bellanca CH-300“ perstatymas į „Lituanica“, kas įdomiau – lėktuvo techniniai duomenys, išorinis vaizdas, konstrukcinės medžiagos ir ypatybės ar tikėtinos katastrofos priežastys.. Pasitelkdami kritinį mąstymą, dalyviai atsakinėja į užduočių klausimus: ko reikėjo, kad žygis baigtųsi sėkmingai? Ar būtų galima tokį žygį senu lėktuvu surengti šiandien? Kokią įtaką Lietuvai turėjo S. Dariaus ir S. Girėno bei F. Vaitkaus skrydžiai? Kokius darbus Lietuvai galėtų skirti globalaus pasaulio lietuviai sekdami didvyrių palikimu?

"Lituanica" žygis

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams

KAINA: 12 Eur + lankytojų bilietai. Pradinių klasių moksleiviams registracija per kultūros paso programą | spauskite čia

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – pateikti dalyviams informacinę ir vaizdinę medžiagą apie lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno didvyrišką skrydį per Atlanto vandenyną, išgarsinusį Lietuvos vardą visame pasaulyje. Šia edukacine programa moksleiviai skatinami domėtis savo tautos didvyriais.

Orientacinės varžybos „S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas – Lietuvos aviacijos lopšys"

Dėl šios programos vykdymo prašome teirautis.

KAM SKIRTA: 7-12 klasių moksleiviams ir suaugusiems

KAINA: 15,00 EUR ir lankytojų bilietai

Edukacinio užsiėmimo metu nuotraukų, aprašų pagalba supažindiname dalyvius su S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorija bei dabartine veikla. Supažindinus su aerodromo raida, vaikai turi galimybę patys surasti ir pamatyti istorinius objektus. Šis edukacinis užsiėmimas reikalauja dėmesio sukaupimo, ištvermės, mąstymo ir greitos orientacijos. Tai ne tik žinių praplėtimas istorinėje srityje, bet ir aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, erdvinio suvokimo tobulinimo būdas.

Pieškime aviaciją

KAM SKIRTA: ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus moksleiviams

KAINA: 12,00 EUR ir lankytojų bilietai

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti moksleivius ne tik su Lietuvos aviacijos istorija, bet ir lavinti atmintį atkuriant matytus vaizdus pieštuku, akvarele ar guašu.

Užsiėmimo metu kuriamas vaiko ir ekspozicijos santykis naudojant eksponatus, vaizdines ir didaktines priemones. Šis užsiėmimas padeda propaguoti ir populiarinti muziejaus vertybes ir prisiminti tautos didvyrius, garsinusius mūsų šalį savo skrydžiais.

Lietuvos aviacijos muziejus eksponuoja įvairios aviacinės technikos: karinius naikintuvus, sportinius lėktuvus, sraigtasparnius, sklandytuvus, motorizuotas skraidykles. Tarp jų galima surasti itin retų eksponatų: lengviausią pasaulyje sklandytuvą „Pūkelį“, mažiausią – „Boružę“, transatlantinių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvo „Lituanica“ repliką, savadarbį J. Valūno sraigtasparnį VA-1.

Galima pasėdėti ir tikrų lėktuvų kabinose – treniruoklyje „An-2″ bei sraigtasparnio Mi-8 kabinos makete.

Susikurk sparnus | Kultūros pasas

KAM SKIRTA: 1-4 klasių moksleiviams

KAINA: registracija per kultūros paso programą | spauskite čia

Moksleiviai per muziejaus eksponatus susipažins su orlaivių konstrukcija, pagrindinėmis sudedamosiomis dalimis, jų veikimu, taip pat lietuvių kurtais lėktuvais ir sklandytuvais bei istoriniu laikotarpiu. Darydami paprastus skraidančius popierinius istorinių konstrukcijų modelius galės paliesti Lietuvos aviacijos istoriją, pažinti konstruktorių mintį, o iš pateikiamos papildomos informacijos – ir jų gyventą istorinį laikotarpį bei asmenybes. Pagamintus modelius galės nuspalvinti jų tikromis istorinėmis spalvomis arba leisti išsiskleisti savo kūrybingumui. Mėgindami pasidarytus modelius leisti patys išmėgins skrydį lemiančius fizikos dėsnius ir galės patirti jo grožį.

Vaikai ir aviacija

KAM SKIRTA: ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus moksleiviams

KAINA: 12,00 EUR ir lankytojų bilietai

Užsiėmimo tikslas – supažindinti su Lietuvos aviacijos istorija, orlaiviais, kuriais įvairiais laikotarpiais skraidė lietuviai ir žymiausi mūsų šalies lakūnai. Lietuvos aviacijos muziejuje eksponuojama įvairi aviacinė technika: kariniai naikintuvai, sportiniai lėktuvai, sraigtasparniai, sklandytuvai, skraidyklės. Tarp jų yra daug Lietuvoje sukonstruotų ir pagamintų įvairių sklandytuvų. Dar daugiau yra įvairių skraidančių konstrukcijų modelių, pasakojančių apie pasaulinės aviacijos raidą. Užsiėmimo dalyviai gali:
1. nulipdyti lėktuvėlį iš plastilino;
2. nupiešti labiausiai patikusį orlaivį;
3. panaudojus eskizus, pagaminti skrendantį sklandytuvo modelį ir išmėginti jo skridimo savybes.

Vienas per Atlantą

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems

KAINA: 12,00 EUR ir lankytojų bilietai

Šio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su transatlantiniu lakūnu Feliksu Vaitkumi, kuris vienas 1935 m. perskrido Atlanto vandenyną. Feliksas Vaitkus per 22 valandas 30 minučių nuskrido 5100 kilometrų. 1935 m. tai buvo vienintelis skrydis per Atlantą be nusileidimo, o Feliksas Vaitkus – šeštasis lakūnas aviacijos istorijoje perskridęs Atlantą vienas.

Užsiėmimo metu dalyviams bus pateikta vaizdinė informacinė medžiaga (dokumentinis filmas „Vienas per Atlantą“), o žaidybiniai elementai (kompiuterinis skrydžių imituoklis) padės jiems suvokti, kaip pilotuojama Felikso Vaitkaus „Lituanica 2″.

Edukacinio užsiėmimo tikslas – skatinti dalyvius domėtis savo tautos istorija, ugdyti patriotiškumą ir nacionalinį pasididžiavimą, sužinoti, kaip galima pritaikyti fizikos, geografijos ir kitas mokykloje įgytas žinias.

Ugnis – mūsų draugas ir priešas

Ugniagesybos ekspozicija Lietuvos aviacijos muziejuje

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams

KAINA: 12,00 EUR ir lankytojų bilietai

GESINTUVAS: 12,00 EUR

Užsiėmimo tikslas – supažindinti moksleivius su pagrindinėmis gaisrų kilimo priežastimis, gaisrų prevencijos būdais ir priemonėmis, veiksmais gaisro metu, pareigomis bei atsakomybe priešgaisrinės saugos srityje.

Tai yra bendrojo ugdymo programos sudedamoji dalis, apimanti pirminių teorinių žinių įdiegimą priešgaisrinės saugos srityje ir praktinių veiksmų mokymą.

Šis edukacinis užsiėmimas susideda iš 4 pakopų. Dalyviai supažindinami su priešgaisrinės saugos mokymo programomis. Lietuvos aviacijos muziejus, bendradarbiaudamas su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, yra įkūręs Ugniagesybos istorijos ekspoziciją, daug dėmesio skiria moksleivių saugaus elgesio su ugnimi ir ugniagesybos įgūdžių formavimui.

Aviacija Nepriklausomoje Lietuvoje | Kultūros pasas

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems

KAINA: edukacija – 12,00 Eur ir lankytojų bilietai 1,00/ 2,00 Eur, skrydis lėktuvo simuliatoriumi asmeniui 6,00 Eur;

Šios edukacijos tikslas – mokiniams sudaryti galimybę visapusiškai suprasti ir pagarbiai vertinti Lietuvos aviacijos istoriją, asmenybes kūrusias aviaciją. Kritiškai vertinti kodėl aviacija, jos istorija ir palikimas yra svarbu ne tik dabarties, bet ir ateities kartoms. Suvoks, kad mokymasis muziejuose yra unikalus tuo, kad suteikia galimybę realiai prisiliesti prie kultūros ir istorijos vertybių. Mokiniai ugdysis suvokimą, kad aviacija tai ne tik skraidymas naudojantis orlaiviais, bet veiklos sritis, apimanti tokių priemonių projektavimą, dizainą, konstravimą, gamybą, skraidymą. Plės akiratį būsimos karjeros planavime.

Edukaciniame užsiėmime naudojame lėktuvo simuliatorių su judančia platforma, kuris skirtas susipažinti su orlaivio valdymo ypatumais, o patyrusiems – pasitikrinti savo žinias. Programinė įranga leidžia keisti skrydžio sudėtingumą priklausomai nuo pilotuojančio asmens pasiruošimo.

ANBO. Avangardo naujokai bet oho!

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems

KAINA: edukacija – 12,00 Eur ir lankytojų bilietai 1,00/ 2,00 Eur, skrydis lėktuvo simuliatoriumi asmeniui 6,00 Eur;

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti dalyvius su atskirų Antano Gustaičio lėktuvų ANBO sukūrimo ir gamybos pavyzdžiais, parodyti dalyviams kūrybingumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo svarbą. Ugdyti informacijos suvokimo, apdorojimo ir
komunikavimo įgūdžius pagal edukatoriaus pateiktą modelį. Edukacijos metu išmokstama „skaityti“ įvairius informacijos pateikimo būdus ir formas: vaizdo ir garso įrašus, liečiamas eksponatų kopijas, pateiktus pasakojimus, nuotraukas, planus ir
kitą grafinę informaciją bei eksponatus.

Edukaciniame užsiėmime naudojame lėktuvo simuliatorių su judančia platforma, kuris skirtas susipažinti su orlaivio valdymo ypatumais, o patyrusiems – pasitikrinti savo žinias. Programinė įranga leidžia keisti skrydžio sudėtingumą priklausomai nuo pilotuojančio asmens pasiruošimo.

Kultūra, atskraidinta į Lietuvą | Kultūros pasas

KAM SKIRTA: visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems

KAINA: 12,00 Eur ir lankytojų bilietai 1,00/ 2,00 Eur

Šio edukacinio užsiėmimo tikslaspristatyti vakarietiškų vertybių: demokratijos, lygių teisių, tolerancijos, atviros diskusijos, sportinio aktyvumo, techninės pažangos sklaidą ir įtaką Lietuvos valstybės vystymuisi tarpukaryje. Atskleisti Bronislovo Šleinio, Stepono Dariaus, Jurgio Dobkevičiaus, Antano Gustaičio, Felikso Vaitkaus ir kitų tautiečių indėlį į Lietuvos aviacijos vystymą. Formuoti suvokimą, kaip aviacijos plėtra paspartino susisiekimą pasauliniu mastu, pakeitė visuomenės gyvenimo kokybę.

Mokiniai ugdysis suvokimą, kad aviacija tai ne tik skraidymas naudojantis orlaiviais, bet veiklos sritis, apimanti tokių priemonių projektavimą, dizainą, konstravimą, gamybą, skraidymą. Plės akiratį būsimos karjeros planavime.

Edukacijos metu vyks foto nuotraukų ir filmų ištraukų peržiūra, diskusijos, eksponatų – lėktuvų, sklandytuvų apžiūra, popierinių lėktuvų lankstymas, konstravimas, klijavimas.

Skip to content