„LITUANICOS SKRYDŽIUI – 90 | STEPONO DARIAUS KAUNAS“

  • „LITUANICOS SKRYDŽIUI – 90 | STEPONO DARIAUS KAUNAS“
2023-07-13

Lietuvos aviacijos muziejus (Veiverių g. 132, Kaunas) liepos 15 d. kvies lankytojus į šventę „Lituanicos“ skrydžiui – 90 | Stepono Dariaus Kaunas“, kurioje vyks ekskursijos, edukacijos, susitikimai su aviatoriais. Lankytojai galės išbandyti įvairias virtualaus skrydžio patirtis. Dalis renginio programos skirta ekskursijų ciklo-edukacinio žygio „Stepono Dariaus Kaunas“ kulminacijai – pažintis su su Stepono Dariaus gyvenimu Kaune susijusiomis transporto priemonėmis – automobiliu ir motociklu, teminės ekskursijos, iliustruota paskaita apie filmą „Skrydis per Atlantą”, bus rodomi niekur anksčiau nerodyti kino kadrai, susiję su filmo herojais – lėktuvu, jo kūrėjais, lakūnais. Muziejaus lankymas ir renginiai liepos 15 d. bus  11 iki 22 valandos. Šią dieną muziejaus lankymas nemokamas.

Renginio metu Jums bus suteikta unikali galimybė patirti virtualų skrydį virš Kauno naudojant muziejuje esantį skrydžio simuliatorių. Tai puiki galimybė pajusti skrydžio adrenalino dozę ir patirti neįprastą patirtį. Suteiksime galimybę atsidurti šalia autentiškos „Lituanicos” replikos, kuri primins istorinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno transatlantinį skrydį. Kviečiame pasidaryti asmenukę, kelti į socialinius tinklus ir pridėti grotažymę #Herojai2023. Nepamirškite, kad Edukacijų erdvėje kiekvienas galėsite pasigaminti unikalų „Lituanicos“ ženkliuką.

Lankytojų laukia unikalus transporto priemonių duetas. Stepono Dariaus transporto priemonės: Douglas 350 EW ir Ford T. Automobilio variklio užvedimas, demonstracija. Abiejų transporto priemonių istorijų pristatymas, galimybė jas apžiūrėti.

Gyvų istorijų vakare laukia pokalbis su „Laikas kilt” projekto sklandytojais Algirdu Šimoliūnu ir Ignu Bitinaičiu. Pilotai dalinsis mintimis apie šių metų rugpjūtį planuojamą analogų neturintį skrydį bemotoriais sklandytuvais „Sklandytuvais per Europą: Lietuva – Portugalija“, skirtą paminėti Dariaus ir Girėno skrydžio 90-etį.

PREMJERA. Filmo „Skrydis per Atlantą“ užkulisių video peržiūra su specialistų komentarais. Renginio metu bus atskleisti filmo užkulisiai ir išklausyti įdomūs faktai apie sovietų valdžios trukdymus filmo kūrimo procese. Tai suteiks naują perspektyvą ir padės giliau suprasti šį istorinį įvykį. Filmą komentuos LAM istorikas, lakūnas Pijus Poškus, kurio knygą „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m. šiemet išleido muziejus.

Edukacinis žygis „Stepono Dariaus Kaunas“ yra Lietuvos aviacijos muziejaus kultūrinio sezono „#Herojai2023“ dalis. Sezono renginiais siekiama pabrėžti, kad didvyriais ne gimstama, o tampama.

Projekto partneriai – Kauno miesto muziejus, Lietuvos sporto muziejus ir VšĮ „Unikalus paveldas“.

Prisijunkite prie mūsų ir kartu pažymėkime „Lituanicos“ skrydžiui – 90 | Stepono Dariaus Kaunas“ šventę. Mes laukiame Jūsų!

Išsami renginio programa:

PROGRAMA

Edukacinių užsiėmimų erdvė:

11:00-18:00

• ANBO-VIII – lėktuvo modelio (lengvojo bombonešio) konstravimas.

• „Pasigamink Lituanicos ženkliuką.

• Piešimo erdvė mažiesiems – „ Pažintis su Lituanica“.

Patyrimų erdvė: 11:00-20:00

• Virtualaus skrydžio parasparniu patirti.

• Virtualus skrydis virš Kauno simuliatoriumi.

• Žmogaus jėga varomo lėktuvo treniruoklis.

Ekskursijos:

11:00 – „Kaip S. Darius tapo aviatoriumi?“ su Remigijumi Jankausku.

12:00 – Stepono Dariaus transporto priemonės: Douglas 350 EW ir Ford T. Automobilio variklio užvedimas, demonstracija. Abiejų transporto priemonių istorijų pristatymas, galimybė jas apžiūrėti. 13:00 – „Kauno aerodromas po S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio“ su Eugenijumi Raubicku.

Vakarinė programa:

19:30 – Gyvų istorijų vakaras. Pokalbis su „Laikas kilt” projekto sklandytojais Algirdu Šimoliūnu ir Ignu Bitinaičiu. Pilotai dalinsis mintimis apie analogų neturintį skrydį bemotoriais sklandytuvais „Sklandytuvais per Europą: Lietuva – Portugalija“, skirtą paminėti Dariaus ir Girėno skrydžio 90-etį. Skrydis vyks šių metų rugpjūčio mėnesį.

20:00 – Aktyviausių edukacinio žygio-ekskursijų ciklo „Stepono Dariaus Kaunas“ dalyvių apdovanojimai.

20:30 – Paskaita su LAM muziejininku, aviatoriumi Pijumi Poškumi apie filmą „Skrydis per Atlantą“.

21:00 – PREMJERA. Filmo „Skrydis per Atlantą“ užkulisių video peržiūra su specialistų komentarais.

21:30 – Filmo „Skrydis per Atlantą“ peržiūra.

 

Įėjimas į muziejų ir ekskursijos NEMOKAMAI.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Daugiau informacijos LAM.lt ir mūsų „Facebook“ @Aviacijosmuziejus

Kontaktinis telefonas susisiekti: +370 37 295547

 

 

Skip to content